" /> Uroczyste wręczenie nagród na XII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym – Sp Silno
Misterium Męki Pańskiej
31 marca, 2019
XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap gminny
4 kwietnia, 2019

Uroczystość wręczenia nagród za udział w XII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym odbyła się w Szkole Podstawowej w Silnie. Imprezę poprowadziły uczennice z klasy VII: Julia Dziedzic i Wiktoria Tworzydło.   Na dobry początek wystąpiła Małgorzata Drzewicka z klasy VI, która zaśpiewała piosenkę matematyczną pt. „ Tabliczka muzyczka”.
Następnie glos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Silnie pani Anna Tobolewska, która serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości. Potem przystąpiono do wręczenia nagród. Najpierw przekazano nagrody za zajęcie trzecich miejsc, począwszy od uczniów klas czwartych, a skończywszy na uczniach klas trzecich gimnazjum. Dyplomy i upominki wręczali m.in.: dyrektor GZO pani Anita Sznajder, dyrektor SP w Silnie pani Anna Tobolewska, dyrektor SP nr 1 w Chojnicach pani Ewa Modrzejewska, sekretarz Gminy Chojnice pani Lucyna Zawiszewska, radny pan Stefan Gruźliński i sołtys Silna pan Ryszard Szymczyk.
Wręczanie nagród za miejsca drugie i pierwsze było przeplatane występami artystycznymi.  Zaprezentowali się recytatorzy: Magdalena Muchowska i Kacper Kryger z klasy VII oraz Oliwier Gierszewski z klasy II; trio z klasy II w składzie : Julia Mesek, Mikołaj Drewek, Filip Klunder; wokalistka z klasy III Karolina Lemanczyk oraz uczennice z klasy III gimnazjum w składzie: Kinga Kulas, Magdalena Aszyk i Marcelina Ziemska.
Na koniec uroczystości wręczono nagrody specjalne: nagrodę Dyrektora GZO w Chojnicach, Dyrektora SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach, Dyrektora SP w Silnie oraz wybrano pracę roku. Nagroda za pracę roku powędrowała do Marii Jankowskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Gdyni.
Po części oficjalnej zakończonej występem zespołu wokalnego, dyrektor SP w Silnie zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek, którym był ogromny tort, wykonany przez Cukiernię Brunka z Chojnic oraz bigos przygotowany przez panie z obsługi szkoły w Silnie.
Scenariusz uroczystości  opracowała Sylwia Ropińska.   / red: SR; foto: RK/