UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH, OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH 2019/2020 roku

Konkursy Międzynarodowe 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
21.04.2017Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”Towarzystwo Upowszechniania Widzy i Nauk Matematycznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wyróżnienie za uzyskany wynik: Łukasz Szmaglińki (G I) J.Peda
16.03.2017 Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”Region słupski-Kangur 2017Udział – Jakub DąbrowskiD. Stachowiak

Konkursy Ogólnopolskie 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
5,7,9.12.2016

STYPENDIADA POLONISTYCZNA Ogólnopolski konkurs czy telniczy KREATOR - SP

Skierniewice - Biuro Konkursów Firmy Edukacyjnej „ORZEŁ”

I miejsce: Julia Lewandowska klasa V

S. Ropińska

10-12.12.2016

STYPENDIADA POLONISTYCZNA Ogólnopolski konkurs literacki POLONUS,KREATOR, ORTOGRAF - G Skierniewice - Biuro Konkursów Firmy Edukacyjnej „ORZEŁ” Skierniewice Wyróżnienia –
1. Marcin Wirkus (II) w konkursie „ORTOGRAF”
2. Sara Lewandowska (II) w konkursie literackim „POLONUS” – 47p./50p.
3. Wioletta Gappa (II) w konkursie literackim „POLONUS”
S. Ropińska


12.2016 Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej na kartkę bożonarodzeniową „MAGIA ŚWIĄT” Prezydent Miasta GdańskaDyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Udział: Mateusz Muchowski kl. III SP P. Synak
14.04.2017 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „25 lat PSP-Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” Dom Kultury w Sopocie Udział – Tomasz Ignakowski, Paweł Remer (kl.II) D. Stachowiak
19.05.2017 Wielki Konkurs Literacki „Popisz się talentem” dla SP Wydawnictwo Nowa Era Udział – J. Lewandowska, J. Dziedzic, M. Muchowska, W.Parda, R. RemerS. Ropińska
30.05.2017 XXXVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum" Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach Wyróżnienia i kwalifikacje do finałowego etapu , którego rozstrzygnięcie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Toruniu: Szymon Weręgowski (II), Karolina Jażdżewska (IV), Artur Kołatka (VI), Kamil Klinkosch (GII), Monika Sypniowska, Jakub Tulibacki, Daria Jarosz, Zuzanna Garwol, Konrad Chrapkiewicz (GIII)J. Barwina-Myszka
9.06.2017 XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej Pamięci św. Jana Pawła II i św.Jna Chrzciciela – Patrona Chojnic Szkoła Podstawowa nr 1 Chojnice III miejsce w kategorii – szkoła gimnazjalna:
Julia Szymczyk
H. Butkiewicz

Konkursy Wojewódzkie 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
22.05.2017



XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
Patronat: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” SopotI miejsce- Laura Gierszewska (klsa II SP)
D. Stachowiak
Konkurs plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”Państwowa Inspekcja PracyWyróżnienie – Mikołaj Neckar

Konkursy Powiatowe 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun

10.2016

Powiatowy Konkurs Plastyczny Barwy Jesieni pn. „Smak jesieni”

Chojnickie Centrum Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie, Miejska Biblioteka Publiczna, Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy, LGR „Morenka”w kategorii – gimnazja III miejsce – Dominika OsowickaJ. Barwina-Myszka
10.10.2016Powiatowy Konkurs Recytatorski POLSKI EKO-ART. 2016Chojnickie Centrum KulturyWyróżnienie w kategorii uczniów klas IV-VI – Magdalena Muchowska klasa (V)

w kategorii gimnazjum – Julia Szymczyk (II)
S. Ropińska
A. Hatta
20.10.2016
XVII Przegląd Piosenki Turystycznej i EkologicznjRytel 2016
Ośrodek Kultury RytelI miejsce – Zespół Wokalny w składzie: Roksana Jażdżewska, Kinga Kulas, Marcelina Ziemska, Monika Sypniowska, Julia Szymczyk, Jagoda Trzebiatowska, Zuzanna Garwol, Sylwia IgnakowskaH. Butkiewicz
4.11.2016
XV Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Urodziłem się z jajka”
Park Narodowy „Bory Tucholskie”Udział uczniów klas II-III SP w I etapieWychowawcy klas
11.2016Przyrodniczej „Urodziłem się z jajka”

Park Narodowy „Bory Tucholskie”

Udział uczniów klas II-III SP w I etapie

Wychowawcy klas

11.2016 Konkurs plastyczny w ramach XVII Chojnickiego Filmobrania pod hasłem „Mój ulubiony film”
Chojnickie Centrum Kultury, Dyskusyjny Klub Filmowy "Cisza", Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Chojnicew kategorii C – klasa IV-VI - wyróżnienie: Anita Stosik J. Barwina-Myszka
12.01.2017Etap parkowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” Zaborski Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, WFOŚiGW w Gdańsku II miejsce – reprezentacja szkoły w składzie: Sara Lewandowska, Dariusz Rzeźnik, Łukasz Szmagliński, Kinga LemańczykB. Szczęsna
15.02.2017 VIII Powiatowy Walentynkowy Konkurs „Love Songs” Zespół Szkół nr 7 ChojniceZespół Szkół nr 7 ChojniceH. Butkiewicz
03.2017 I Powiatowy Konkurs Ortograficzny Gimnazjum nr 2 ChojniceIII miejsce – Wioletta Gappa
IV – Monika Sypniowska
S. Ropińska
21.03.2017 Powiatowy – XVII Przegląd Piosenki „NA POWITANIE WIOSNY” Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach II miejsce - Julia Szymczyk (II)H. Butkiewicz
28.03.2017Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji PolskiejChojnickie Centrum Kultury I miejsce- Laura Gierszewska (klsa II SP)D. Stachowiak
4.05.2017Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy Pomorski Zespół Parków KrajobrazowychI miejsce zespołowe w gminie Chojnice i kwalifikacja do III etapu (parkowego) w składzie: Januszewska Monika, Drewek Tobiasz, Ott Piotr (kl. VI)B. Szczęsna
10.05.2017 XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej Rytel 2017 – szkoła podstawowaOśrodek Kultury Rytel II miejsce - Zespół wokalny w składzie: Natalia Malinowska, Julia Lewandowska, Małgorzata Drzewicka, Julia Dziedzic, Roksana Remer, Wiktoria Wysocka, Magdalena Muchowska, Izabela KrygerH. Butkiewicz
10.05.2017 XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej Rytel 2017 – gimnazja Ośrodek Kultury Rytel I miejsce - Zespół wokalny w składzie: Magdalena Aszyk, Kinga Kulas, Roksana Jażdżewska, Julia Szymczyk, Monika Sypniowska, Jagoda Trzebiatowska, Sylwia Ignakowska, Zuzanna GarwolH. Butkiewicz
14.06.20117XIV Powiatowy Konkurs PiosenkiNiemieckiej i Angielskiej „Mit den LiederrngehtdasLernenbesser”Gimnazjum nr 1 Chojnice II miejsce – zespół wokalnyWyróżnienie – Julia SzymczykH. Butkiewicz
M. Luptowska

Konkursy Miejsko-Gminne 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
26.04.2017
VIII Miejsko-Gminny Konkurs Czytelniczy „Książki uczą i bawią” Szkoła Podstawowa nr 3 Chojnice II miejsce – Weronika PardaWyróżnienie – Julia Lewandowska,
Magdalena Muchowska
S. Ropińska

11.05.2017 I Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki Turystyczno-EkologicznyZespół Szkół w Pawłowie I miejsce – Zespół wokalny w składzie: Magdalena Aszyk, Kinga Kulas, Roksana Jażdżewska, Julia Szymczyk, Monika Sypniowska, Jagoda Trzebiatowska, Sylwia Ignakowska, Zuzanna GarwolH. Butkiewicz

30.05.2017 Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki „Wsiąść do pociągu…”Szkoła Podstawowa nr3 Chojnice I miejsce – Zespół wokalny w składzie: Wiktoria Wysocka, Roksana Remer, Julia Dziedzic, Marta Stucka, Natalia Malinowska, Julia Lewandowska, Małgorzata Drzewicka, Nikola Tuszkiewicz, Izabela KrygerII miejsce – kategoria solo: Małgorzata Drzewicka (IV) H. Butkiewicz

6.06.2017 Olimpiada PrzedszkolakówSzkoła Podstawowa nr 3 Chojnice XII miejsce – reprezentacja 8 osobowaE. Łuczyńska

Konkursy Gminne 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
8.10.2016
XXIV Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice
Zespół Szkół Swornegacie

Chłopcy rocznik (2008-2009) – 400m – I m.Stanisław Sprawka Chłopcy (2006-2007) – 600m – IV m. Hubert Stenwak Dziewczęta (2003 i mł.) – 1000m – I m.Urszula Sprawka Chłopcy (2003 i mł.) – 1500m – IV m.Hubert Witkowski Chłopcy (2001-2002) - 1500m – III m.Hubert LuptowskiT. Bajgot
M. Stoltmann
E. Łuczyńska
I Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „NurseryRhymesContest”Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach


II miejsce: Magdalena Muchowska
II miejsce: Roksan Remer
M. Luptowska
7.12.2016III Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie ChojniceGimnazjum w Sławęcinie

IV miejsce – reprezentacja szkoły: Eryk Gierszewski, Łukasz Szmagliński, Hubert Witkowski, Marcin WirkusŁukasz Szmagliński, Hubert Witkowski, Marcin Wirkus

R. Kornatowski
13.03.2017Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt

Zespół Szkół w Silnie


IV miejsce - reprezentacja szkoły
T. Bajgot

14.03.2017

Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców

Zespół Szkół w Nowej Cerkwi


IV miejsce - reprezentacja szkoły
T. Bajgot

3.04.2017

XXVI Gminne PrezentacjeRecytatrskie „Spotkania z poezją

Gminny OśrodekKultury w Chojnicach, SP w Ogorzelinach

I miejsce w kategorii klasa II Laura Gierszewska
III-IV klasa: Julia Lewandowska
S. Ropińska

7.04.2017Gminny konkurs plastyczny -Jestem przyjacielem przyrody pod nazwą ”Rośliny i zwierzęta naszych rzek”

Szkoła Podstawowa w Kłodawie

Nagroda: Tobiasz Chrapkiewicz kl III

Wyróżnienie: Tomasz Ignakowski kl II

M. Stoltmann

D. Stachowiak
2.05.2017

Koniki ułańskie – konkurs plastyczny

ZS Nowa Cerkiew


II miejsce – Marta Gołochowicz (oddział przedszkolny)
E. Łuczyńska

05.2017

Gminny Konkursu z Języka Angielskiego „My portfolio –allaboutme” dla klas 1-3

Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach

Nagroda główna w klasie 2 – Laura GierszewskaM. Luptowska

24.05.2017 Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Zespół Szkół w Silnie III miejsce – reprezentacja szkoły T. Bajgot
24.05.2017 IX Gminny Konkurs Matematyczno-Informatyczny „Z matematyką i informatyką za Pan Brat” Gimnazjum w Sławęcinie I miejsce - reprezentacja szkoły:Sara Lewandowska, Monika Sypniowska, Julia SzymczykJ. Peda
26.05.2017Gminny Konkurs Plastyczny „Mieszkańcy dziupli” Szkoła Podstawowa w Ostrowitem
I miejsce - reprezentacja szkoły:Sara Lewandowska, Monika Sypniowska, Julia SzymczykE. Luczyńska

B. Orłowska
04.2017
XXXX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa w Lichnowach

VIII miejsce - reprezentacja szkoły: B. Laskowski, H. Wysocki, J. Wirkus, S. Serowiecki P. Synak
04.2017
XXXX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Zespół Szkół w Silnie – etap gminny gimnazjów IV miejsce - zespołowo– w składzie: Ł. Szmagliński, E. Gierszewski, H. Luptowski P. Synak

Konkursy Szkolne 2019/2020

DataNazwa konkursu
OrganizatorZajęte miejsce / Imię i nazwisko uczniaOpiekun
11.10.2016

Szkolny Konkurs Recytatorski EKO-ART. 2016

ZS SilnoKwalifikacja do etapu powiatowego:
SP: Magdalena Muchowska, Roksana Remer, Marta Stucka
G: Julia Szymczyk, Sylwia Ignakowska, Jakub Tulibacki
S. Ropińska

10.02.2017


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla klasy II i III szkoły podstawowej.
ZS Silnoszkoły podstawowej.

Klasa II: 1 miejsce: Jessica Kufel, 2: Laura Gierszewska, 3: Lena WeręgowskaKlasa III: 1 miejsce: Stanisław Sprawka, 2: Marta Gaca, 3: KInga Słomińska
H. Butkiewicz

20.03.2017

Konkurs Recytatorski pod nazwą "Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna"

ZS Silno I miejsce - Martyna Grzanowska i Julia Rzeźnik (klasa 0)
II - Daria Rzeźnik (II)
III - ex aequo Natalia Miłaszewska i Hubert Wytrążek – Kulpa (III)
H. Butkiewicz

20.03.2017Najładniejsza okładka książki dla dzieciZS SilnoNagrody otrzymali: Lena Weręgowska (II), Laura Gierszewska (II), Jessica Kufel (II)

Wyróżnienia otrzymali: Marta Gołochowicz (0), Mateusz Parda (I), Natalia Miłaszewska (III),Maksymilian Gietek (III), Szymon Sander (III).
H. Butkiewicz
22.03.2017
„Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy” - Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
ZS Silno Kwalifikacja do etapu gminnego: Mateusz Nagórny, Januszewska Monika, Ott Piotr B. Szczęsna