" /> Informacje pielęgniarki szkolnej – Sp Silno

Drodzy Rodzice!

Profilaktyczną Opiekę Zdrowotną nad uczniami naszej szkoły sprawuje Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice.

Pielęgniarka Środowiska Nauczania i Wychowania:     

Marta Gorall

poniedziałek od godz.11:30 do godz.15:30, tel.576 034 439

  • Zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. O opiece zdrowotnej nad uczniami przekazuję Państwu informację o zakresie opieki zdrowotnej sprawowanej przez pielęgniarkę szkolną: ,,Wykaz świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej udzielanych w środowisku nauczania i wychowania oraz warunki ich realizacji”- załącznik. Informację również o prawie do wyrażenia sprzeciwu wobec objęcia dziecka profilaktyczną opieką zdrowotną sprawowaną przez pielęgniarkę szkolną.
  • Uczniowie wszystkich szkół objęci zostaną również opieką stomatologiczną sprawowaną przez lekarza dentystę. Na świadczenie ogólnostomatologiczne konieczna jest Państwa zgoda, natomiast profilaktyczne świadczenia stomatologiczne wykonywane są u uczniów w przypadku braku sprzeciwu rodziców.
  • W ramach profilaktycznych świadczeń pielęgniarki szkolnej w klasach I-VI prowadzone są zabiegi przeciwdziałania próchnicy zębów. Ze względu na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 nie rekomenduje się stosowania profilaktyki fluorkowej w warunkach szkolnych. W związku z tym fluoryzacja zębów w klasach I-VI zostaje wstrzymana do odwołania. W sytuacji powrotu do stosowania profilaktyki fluorkowej zostaną Państwo poinformowani o tym fakcie. Jeżeli ktoś z Państwa nie wyraża zgody na fluoryzację zębów u swojego dziecka, prosiłabym o pisemną informację!
  • Zgodnie z nowymi przepisami pielęgniarka szkolna pełni rolę koordynatora wszelkich działań podejmowanych dla zdrowia ucznia, współpracuje z zespołem POZ, stomatologiem, pracownikami szkoły i rodzicami. W związku z tym proszę Rodziców o przekazywanie wszelkich informacji o zdrowiu dziecka, chorobach przewlekłych, wizytach u specjalistów, pobytach w szpitalu, przyjmowanych lekach…

Wykaz świadczeń pielęgniarki szkolnej   

Pedikuloza-Poradnik dla Rodziców

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w sprawie wszawicy               

 PROFILAKTYKA WSZAWICY

Wykrywanie-i-leczenie-wszawicy

Dziękuję

Marta Gorall

Sp Silno Skip to content