" /> Misterium Męki Pańskiej – Sp Silno
Radosna wizyta w „Wesołej zagrodzie” w Kachlinówce
28 marca, 2019
Uroczyste wręczenie nagród na XII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym
1 kwietnia, 2019

Czas Wielkiego Postu jest czasem zadumy i refleksji. W ramach rekolekcji wielkopostnych uczniowie naszej szkoły przygotowali Misterium Męki Pańskiej. 27 marca br. Nauczyciele i uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby pierwszy raz.

Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci, a dekoracje, stroje aktorów  i oprawa muzyczna przeniosły widzów atmosferę tamtego czasu. Spektakl  spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

Poprzez to Misterium realizowaliśmy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej i przygotowywaliśmy się duchowo i artystycznie do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.