Dzień Przedszkolaka
Wrzesień 24, 2019
Dzień Kropki
Wrzesień 24, 2019

20 września 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Silnie panowała niezwykła atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, pod czujnym okiem wychowawczyni Elżbiety Łuczyńskiej udali się do przepięknie udekorowanej sali Wiejskiego Domu Kultury. Tam w obecności rodziców, gości, pani dyrektor, nauczycieli, koleżanek i kolegów oczekiwali na włączenie do grona społeczności szkolnej.

Po bogatej i ciekawej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy II i III nastąpił długo wyczekiwany moment. Przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Anna Tobolewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.  Życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyła się przedstawicielka Rady Rodziców, pani Katarzyna Drzewicka.

Na zakończenie uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki.