" /> Klasa VI na biwaku w Schodnie – Sp Silno
28 kwietnia, 2019
Majówka na rowerze
2 maja, 2019

30 kwietnia klasa szósta (z dwójką uczniów z klasy piątej) powróciła z 2-dniowego biwaku w Zielonej Szkole w Schodnie działającej przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.  W trakcie pobytu uczestniczyliśmy w wielu niesamowicie ciekawych zajęciach – głównie w terenie. Między innymi: uczyliśmy się rozpoznawać różne płazy i gady (polubiliśmy się  z wężem zbożowym pochodzącym z Ameryki Pn.) ,  szukaliśmy skarbów posługując się wyznaczanym azymutem, przeprowadzaliśmy nasłuchy głosów nietoperzy za pomocą specjalnych detektorów ultradźwięków, tropiliśmy wilki… Poza tym, podzieleni na dwie drużyny, wykazywaliśmy się wiedzą , sprytem i pomysłowością w trakcie podchodów. Pierwszy dzień pobytu zakończyliśmy przy dźwiękach gitary, nocnym ogniskiem. To był świetnie spędzony czas!  Opiekę na d uczniami sprawowały panie  Barbara Szczęsna i Hanna Butkiewicz.