" /> Majówka na rowerze – Sp Silno
Klasa VI na biwaku w Schodnie
1 maja, 2019
Wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego
7 maja, 2019

1 maja 2019 roku w ramach otwarcia ścieżki rowerowej Pawłowo – Silno odbył się Rajd Rowerowy „Majówka na rowerze”. Uczestnicy rajdu z Silna wyruszyli z parkingu Szkoły Podstawowej o godzinie 10.20. Cykliści z Chojnic wystartowali ze Starego Rynku w Chojnicach o godzinie 10.00. Na trasę ruszyli na rowerach m.in. uczniowie i często nawet całe rodziny, aby w tym specjalnym dniu nie tylko uczcić nasze święto, ale także zintegrować się. Większość uczestników udekorowało swoje rowery i samych siebie w biało – czerwone elementy nawiązujące do święta 1 i 3 maja.

Wśród gości zaproszonych na ceremonię otwarcia był m.in. Wójt Gminy Chojnice, Wójt Gminy Kęsowo, dyrektor GZO w Chojnicach, dyrektorzy szkól, sołtysi i radni. Ceremonię otwarcia prowadził pan radny Stefan Gruźliński. Po powitaniu uczestników przemówienie wygłosił Wójt Zbigniew Szczepański. Mówił etapach realizacji tej inwestycji i podziękował osobom zaangażowanym przy budowie oddawanej ścieżki. Nawiązał również do ważnego rankingu, w którym gmina się wyróżnia – tj. długości ścieżek rowerowych. Przedstawił planowane kolejne inwestycje tego typu. Wręczył również 3 rowery dla sołtysów i gminnego radnego. Ścieżka to spore ułatwienie dla cyklistów i atrakcja dla turystów, ale głównie zapewnia bezpieczeństwo i możliwość rekreacji mieszkańców.

Po przemówieniach oraz poświęceniu nowej drogi rowerowej przez proboszczów parafii Pawłowo i Silno,  dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. I uczestnicy wystartowali… w kierunku Silna, gdzie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez okoliczne sołectwa. Smakosze mogli posilić się smaczna grochówką, kiełbasą i karkówka z grilla, surówkami, pysznymi słodkimi wypiekami. Punktem kulminacyjnym była degustacja toru, którym częstowała dyrektor naszej szkoły pani Anna Tobolewska. W czasie poczęstunku prezentowały się wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Silnie. Dzieci mogły też wziąć udział w rowerowych konkursach z nagrodami ufundowanymi przez firmę szprychy.com. Ok. 14 rajd zakończył się i rowerzyści ruszyli w drogę powrotną. To była bardzo udana impreza 🙂

 

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content