" /> Anaruk, chłopiec z Grenlandii w lapbookach klasy III – Sp Silno
Zakupy w angielskim stylu
20 marca, 2024
Konkurs na Najciekawsze wspomnienia
Konkurs na Najciekawsze wspomnienia ze szkolnych lat spędzonych w Szkole Podstawowej/Gimnazjum w Silnie.
20 marca, 2024
Tworzenie lapbooków przez uczniów klasy III

W ostatnim czasie klasa III omawiała lekturę szkolną pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Omawiając ją, dzieci tworzyły lapbooki czyli swego rodzaju teczki tematyczne, w której można umieścić wiadomości na wybrany temat. Uczniowie umieszczali w kieszonkach, książeczkach, kopertach najważniejsze informacje dotyczące treści lektury. Zalet pracy z lapbookami jest mnóstwo. Do najważniejszych należy: powtórzenie materiału, rozwijanie takich umiejętności jak: pisanie, segregowanie informacji, rozwijanie wyobraźni przestrzennej czy koncentracji. Efekty tworzenia lapbooków przez naszych trzecioklasistów znajdują się w galerii.

Tworzenie lapbooków przez uczniów klasy III