" /> Wiosenne kanapki – zajęcia realizowane w ramach przystąpienia do Wojewódzkiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie – Sp Silno
Gminny Turniej BRD dla grupy młodszej SP Lichnowy
Gminny Turniej BRD dla grupy młodszej w SP Lichnowy
30 kwietnia, 2023
stypendium
Informacja o naborze wniosków stypendialnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego.
28 czerwca, 2023
przedszkole promujące zdrowie - logo

przedszkole promujące zdrowie - logo

Program Przedszkole Promujące Zdrowie (PPZ) ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do większej aktywności fizycznej oraz propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzięki temu dzieci z naszego przedszkola i ich rodziny będą cieszyły się lepszą kondycją fizyczną oraz stanem zdrowia. Przez cały rok szkolny będziemy podejmować szereg inicjatyw, aby uświadamiać znaczenie zdrowego stylu życia, które będzie owocować w przyszłości.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z klasy IV podczas zajęć w przedszkolu i szkole przygotowywały wiosenne kolorowe kanapki  oraz świeżo wyciskany owocowy sok.

Zajęcia te miały  na celu wdrożenie zasad prawidłowego odżywiania się naszych uczniów. Dzieci przyniosły  potrzebne produkty i tworzyły smaczne, pełne witamin kanapki i soki.  Przed przystąpieniem do pracy starsze dzieci zapoznały się z tym jak należy korzystać z sokowirówki, przestrzegania zasad bezpieczeństwa .  Wspólna praca przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci przy robieniu kanapek i wyciskaniu soku kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, zachowywały higienę podczas wykonywania posiłków.

Na zakończenie zajęć dzieci zjadły kolorowe kanapki  i wypiły pyszny świeży pełen witamin sok.

Film – wiosenne kanapki

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content