" /> XXI Dzień Papieski – Sp Silno
Nabór wniosków w ramach konkursu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"
Nabór wniosków w ramach konkursu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”
15 października, 2021
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu 2021
17 października, 2021
Dzień Papieski

10 października w naszym kraju po raz XXI obchodzony będzie Dzień Papieski. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi: „Nie lękajcie się”

W naszej szkole obchody Dnia Papieskiego, w klasach IV-VIII rozpoczną się już w środę, tj. 6.10.21r.

Uczniowie na lekcjach religii, przy pomocy środków audiowizualnych będą przypominali sobie postać Świętego Jana Pawła II. Lekcje te uświetnią uczniowie z kółka muzycznego wykonując ulubione pieśni  Papieża Polaka.

Dodatkową atrakcją tychże zajęć będą „papieskie kremówki” ,które upieką chętni rodzice uczniów z poszczególnych klas.

Poza tym uczniowie wyrazili chęć uczczenia pamięci o Świętym Janie Pawle II poprzez udział w konkursie: „Życie Papieża Świętego Jana Pawła II wierszem pisane”.

Natomiast dzieci młodsze – z przedszkola, oddziału zerowego oraz z klas I-III wezmą udział w montażu słowno-muzycznym poświęconym Ojcu Świętemu, który odbędzie się w piątek, tj. 8.10.21r.

Aktualizacja.

W naszej szkole, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, już od środy, tj.6.10.21r.rozpoczęliśmy obchody XXI Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papiesku przebiegał pod hasłem: „Nie lękajcie się”.

Dzieci z przedszkola, z „zerówki” oraz z klas I-III wzięły udział w montażu słowno-muzycznym poświęconym Świętemu Janowi Pawłowi II. Atrakcją tej uroczystości były rozdawane dzieciom cukierki i obrazki z wizerunkiem Św. Jana Pawła II. Natomiast uczniowie klas IV-VIII  brali udział w klasowych obchodach Dnia Papieskiego. Dodatkową atrakcją tych zajęć był poczęstunek „papieskimi kremówkami”, które upiekli rodzice i uczniowie z poszczególnych klas.

Obchody Dnia papieskiego umilał zespół wokalny, który zaśpiewał pieśni religijne. Nie mogło zabraknąć „Barki”, ulubionej pieśni Świętego Jana Pawła II, która była zwieńczeniem obchodów Dnia papieskiego w naszej szkole.

Zarówno w czasie trwania montażu jak i klasowych obchodów XXI Dnia Papieskiego panował nastrój pełen radości oraz dumy z Papieża Polaka.

Wszystkim rodzicom oraz ich dzieciom, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Papieskiego   poprzez pieczenie ciast, składam serdeczne podziękowania.

/ Red. A.S./

Dzień papieski