" /> XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022 – Sp Silno
Drużynowe Biegi Przełajowe Województwa Pomorskiego
Agata na Drużynowych Biegach Przełajowych Województwa Pomorskiego
12 kwietnia, 2022
Wystawa prac laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego
Wystawa prac laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego
13 kwietnia, 2022
XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem Turnieju na etapie gminnym. Tym razem, zgodnie z nowym regulaminem, dla II grupy rywalizacyjnej. Impreza odbyła się 12 kwietnia 2022 r. w budynku  Szkoły Podstawowej w Silnie. Na turniej przybyło 8 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych Gminy Chojnice. Uczniowie musieli napisać test wiedzy jednokrotnego wyboru, przejechać bezbłędnie tor przeszkód oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Za każde wykonane zadanie otrzymywali punkty. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Turniej ma charakter wieloetapowy. Są więc eliminacje szkolne, miejskie, gminne, powiatowe i wojewódzkie. Zwycięska drużyna etapu wojewódzkiego bierze udział w finale ogólnopolskim.

Triumfatorem XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Jakub Grugel ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz Dawid Lic ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Tor przeszkód na rowerze górskim technicznie najlepiej pokonała Julia Bronka z drużyny z Kłodawy oraz Igor Czapiewski ze szkoły w Pawłowie.  Życzymy im powodzenia.. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę Chojnice w turnieju na szczeblu powiatowym pod koniec kwietnia br. Życzymy im powodzenia.

 Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się i pomagały w turnieju. Dziękujemy GZO w Chojnicach oraz  Panu Tomaszowi Kierskiemu za ufundowanie nagród. Serdeczne podziękowania należą się również Panom policjantom z Wydziału RD w KPP w Chojnicach i opiekunom drużyn.

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

 

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content