" /> Wielki sukces Łukasza i Huberta w IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Historia regionalna – Grudzień 70” – Sp Silno
Szkolny konkurs kolęd
2 stycznia, 2019
I Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych W Języku Angielskim.
13 stycznia, 2019

W IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym pt.: „Historia regionalna – Grudzień 70” udział wzięło ponad czterystu uczniów z różnych szkół województwa pomorskiego. Celem konkursu było poznanie genezy, przebiegu i skutków wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu Gdańskim w 1970 roku. Konkurs odbył się 14 grudnia i składał się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i wojewódzkiego. W etapie szkolnym, który odbył się 18 października najwięcej punktów uzyskali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: Łukasz Szmagliński i Hubert Witkowski. Uczniowie Ci  reprezentowali naszą szkołę w  etapie  rejonowym, który  miał miejsce 15 listopada w siedzibie IPN w Gdańsku.
Wielkim sukcesem było zakwalifikowanie obydwu młodzieńców do finału, który rozegrał się w sali obrad Sejmiku Województwa Pomorskiego w Gdańsku.  W finale wzięło udział 45 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.
Ostatecznie Łukasz Szmagliński i Hubert Witkowski znaleźli się w gronie dziesięciu finalistów konkursu. Uczniów przygotował pan Robert Kornatowski.        Gratulujemy! /red. SR, zdj.: RK/