" /> V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice za nami! – Sp Silno
Boże Narodzenie 2018
21 grudnia, 2018
KONKURSY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
31 grudnia, 2018

17 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbyła się  V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy  o gminie, gminnym samorządzie,  a także rozwijanie zainteresowań uczniów.
W pierwszym etapie najpierw uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test wiedzy, następnie każda drużyna przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację, dotyczącą Gminy Chojnice lub wybranego sołectwa. Każda z prezentacji była niezwykle interesująca i zachęcała do odwiedzania ciekawych zakątków naszej gminnej krainy.
W trzecim etapie uczestnicy zmagali się z kalamburami. Ta konkurencja składała się z dwóch rund. W pierwszej uczniowie musieli zaprezentować wylosowane hasło w formie rysunku, a w drugiej pokazać je za pomocą ruchu. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z gminy wiejskiej Chojnice. Na dziesięć zespołów nasza drużyna w składzie: Eryk Gierszewski, Łukasz Szmagliński, Hubert Witkowski –  zajęła drugie miejsce. Do konkursu uczniów przygotował pan Robert Kornatowski. Wielkie gratulacje!  /red.: SR, zdj.: RK/

 

          

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content