" /> Światowy Dzień Mycia Rąk – Sp Silno
Apel na XX Dzień Papieski
14 października, 2020
Nie taki TEAMS straszny :)
20 października, 2020

Dnia 15 października najmłodsze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Ten dzień został ustanowiony 12 lat temu przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy UNICEF. Najprostszą i najtańszą metodą na ograniczenie liczby zachorowań jest mycie rąk za pomocą mydła – tak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia.
Należy myć ręce co najmniej 30 sekund, docierać mydłem i wodą do wszystkich części dłoni, dokładnie spłukać detergent i osuszyć. Tak usuwamy z dłoni aż 99 proc. wszystkich patogenów żyjących na skórze naszych rąk. I tak przedszkolaki wraz z bohaterem jednej z książeczek dla dzieci dowiedziały się, kiedy i dlaczego należy myć ręce. Poza tym poznały dokładną technikę mycia rąk, wykonały plakat pt. „Dekalog czystego przedszkolaka” oraz brały udział w grach i zabawach dydaktycznych.