" /> Światowy Dzień Języków Obcych 2021 – Sp Silno
Nauczanie
Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej 2021
14 października, 2021
Nabór wniosków w ramach konkursu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"
Nabór wniosków w ramach konkursu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”
15 października, 2021
Światowy Dzień Języków Obcych 2021

Okazuje się, że do podróżowania wystarczy pomysłowość i bogata wyobraźnia. Nasza szkolna wyprawa rozpoczęła się 27 września w Światowy Dzień Języków Obcych. Tego dnia szkolne korytarze powitały nas prostym „Cześć” w różnych językach. Z plakatów dowiedzieliśmy się również, jak powiedzieć „Dziękuję” po japońsku, holendersku, arabsku i w kilku innych językach świata. Dodatkowo na tablicach umieszczono kody QR, które były zaszyfrowanymi linkami do stron i aplikacji pomocnych w nauce języka angielskiego.  Następnego dnia uczniowie mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Językach przy użyciu aplikacji do odczytywania kodów. Nagrodzeni uczniowie: Nikola Komorowska, Maja Witkowska, Julia Rzeźnik, Maja Wielewicka, Stanisław Sprawka, Seweryn Szwagrzyk, Daria Rzeźnik, Jessica Kufel, Milena Gołochowicz, Mateusz Muchowski i Karol Januszewski.