" /> Strażacy z wizytą u maluchów – Sp Silno
Generator Zdjęć do mLegitymacji
Generatora Zdjęć do mLegitymacji
25 września, 2021
Poznajemy dania i produkty kuchni regionalnej
2 października, 2021
Wizyta strażaków

Dnia 27.09.2021 roku do naszej szkoły przybyli strażacy z OSP Silno. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli kilka ciekawostek związanych z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz czym dokładnie zajmują się strażacy podczas codziennych obowiązków.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą, jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Serdeczne podziękowania kierujemy ku strażakom z OSP Silno za poświęcony czas i możliwość poznania ich ciężkiej pracy.

Wizyta strażaków

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB