" /> POWITANIE WIOSNY W ZERÓWCE – Sp Silno
Sukces w Konkursie Biblijnym
21 marca, 2021
Przegląd piosenki „Na powitanie wiosny”
23 marca, 2021

„Zerówkowicze” z naszej szkoły postanowiły powitać wiosnę już w piątek. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się zwyczaje: topienia marzanny i gaik. Obrzędu pożegnania marzanny, jako symbolu złej zimy dokonały młodsze przedszkolaki, więc starsze dokonały drugiej części, czyli obchód z gaikiem. Gaik, czyli nowe latko, lateczko zwiastowało nadejście upragnionej wiosny.  Niestety pogoda była niesprzyjająca zabawom na świeżym powietrzu i dzieci z gaikiem  obeszły boisko, aby zaprosić wiosnę do Silna. Następnie kodowanie na dywanie i tras ozobotów  utrwaliło pojęcia pór roku oraz znaczenie przysłowia – w marcu jak w garncu. Mimo, zimowej pogody w zerówce panował wiosenny, radosny i optymistyczny nastrój. Najlepiej oddaje to piosenka ,,Bałwanek i wiosna”. Zdjęcia zimowe pochodzą ze szkolnego konkursu.

POWITANIE WIOSNY W ZERÓWCE – film