" /> Podsumowanie projektu pt: „Zbadaj ile śmieci wyrzuca się w Twoim domu, miejscowości, gminie. Jak można to ograniczyć” – Sp Silno
Wycieczka do Chojnic klasy 7
Wiosenna wycieczka do Parku Wodnego w Chojnicach 2024
14 marca, 2024
warsztaty kaszubskie
Warsztaty kaszubskie
19 marca, 2024
Prezentacja prac projekt-Zbadaj ile śmieci wyrzuca się w Twoim domu..

Moi drodzy w naszej Szkole Podstawowej w Silnie przeprowadziliśmy projekt pt: „Zbadaj ile śmieci wyrzuca się w Twoim domu, miejscowości, gminie. Jak można to ograniczyć”.
Celem projektu było podniesienie świadomości ekologicznej, integracja zespołu klasowego, kształcenie postaw proekologicznych, promowanie zrównoważonego rozwoju.
Uczniowie Szkoły zostali podzielenie na grupy w klasach 2-6 osobowe i mieli pozbierać informacje o ilościach wyrzucanych śmieci w ich domach przez 1 miesiąc oraz sposobie ich segregacji. Po zebraniu informacji spotykają się w grupie i opracowują wyniki, które przedstawią w postaci wykresów, diagramów itp.Opracowane wyniki umieszczają na plakacie lub tworzą prezentacje PowerPoint. Ponadto przeliczają zebrane wyniki do ilości mieszkańców swoich miejscowości oraz naszej gminy oraz przedstawiają swoje pomysły jak można ograniczyć ilości śmieci, udoskonalić segregacje.

Organizatorzy projektu to Pan Piotr Synak i Sławomir Sprada.
Byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ w projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII. Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane.

Wyniki projektu są następujące:
I miejsce grupa: Marta Gołochowicz i Lena Stosik klasa VI

I miejsce grupa: Filip Klunder i Marcel Borowa klasa VII

II miejsce grupa: Marcel Antkiewicz, Marcel Zabrocki, Olivier Zabrocki, Aleksander Pasiński klasa IV

II miejsce grupa: Emilia Cieślewicz, Julia Zabrocka, Piotr Szewa, Adam Miszewski
klasa IV.

III miejsce grupa: Anna Wysocka, Laura Stoppa, Weronika Stenwak, Filip Komorowski klasa V

III miejsce grupa: Kornel Winiarski, Filip Pasiński, Oliwier Gierszewski, Jakub Malinowski klasa VI

III miejsce grupa: Maksymilian Warsinski, Jakub Zwiewka, Mateusz Parda, Mikołaj Neckar, Jakub Mankiewicz klasa VIII.

Dziękujemy serdecznie za udział w projekcie i gratulujemy zwycięzcom.

Piotr Synak
Sławomir Sprada