" /> Pierwszy Dzień wiosny w Kolorowych Skarpetkach – Sp Silno
Wielka wymiana książek dla dzieci
24 marca, 2024
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2024
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2024”
25 marca, 2024
Pierwszy Dzień Wiosny 2024

21 marca 2024 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę idąc w głośnym i kolorowym orszaku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III przygotowali z tej okazji kolorowe pompony z frędzlami, wiosenne plakaty oraz okrzyki. Po takim powitaniu nowej pory roku na chwilkę wyszło słońce.

Tego dnia obchodziliśmy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poprzez obchodzenie tego dnia, zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie mieli okazje przekonać się, że osoby z zespołem Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a także nauczycielami. Celem naszego istnienia było uznanie całej społeczności szkolnej, że osoby z zespołem Downa mają taką samą potrzebę jak osoby pełnosprawne, które zapewniają szacunek, tolerancję oraz akceptację.

Fotorelacja na naszym profilu FB

Pierwszy Dzień Wiosny 2024