" /> Mała książka – wielki człowiek – Sp Silno
Dzień Edukacji Narodowej 2022
22 października, 2022
konkurs-plastyczny-Niebo-Titiusa
Konkurs plastyczny ”Niebo Titiusa”
22 października, 2022
Mała książka - wielki człowiek

W bieżącym roku Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Inicjatywa ta ma zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych- rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Aby zrealizować ten cel, uczniowie klasy pierwszej otrzymali specjalną Wyprawkę Czytelniczą.

Jednym  z największych wyzwań jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może ona stać się prawdziwą przyjemnością. Materiały te na pewno pomogą rozbudować dziecięcą wyobraźnię, a miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.