" /> Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną – Sp Silno
banerWKM-P2024-WWW
Podziękowania dla sponsorów XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego 2024
25 marca, 2024
Uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego
26 marca, 2024
Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną

W Niedzielę Palmową tj 24.03.2024r podczas mszy świętej o godzinie 10.30 w kościele parafialnym w Silnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie na Rodzinną Palmę Wielkanocną. W konkursie brały udział 34 osoby. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Trzy pierwsze miejsca otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy. Kilka palm zostało wyróżnionych. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów i technik wykonania palm, rozbudzenie inwencji twórczej. Przekaz wartości i tradycji w rodzinie.