" /> Dnia Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” – Sp Silno
Zajęcia stacjonarne w dniu 9 lutego 2021 roku odwołane
8 lutego, 2021
Od jutra klasy 0 – III wracają do szkoły, klasy IV – VIII dalej zdalnie.
9 lutego, 2021

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza  Morawieckiego. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami są: Google PolskaFacebook PolskaSamsungLibrus oraz Elektrownia Powiśle.

Celem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się już 9 lutego, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. Więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło lub rymowanka na propagujące bezpieczne zachowania w sieci – więcej na naszym profilu na FB.

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content