" /> Akcja „BohaterON w Twojej Szkole” – Sp Silno
Ferie z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”
14 stycznia, 2024
Dzień Kubusia Puchatka
19 stycznia, 2024
Akcja „BohaterON w Twojej Szkole”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole”. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W ramach akcji zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne: oglądaliśmy filmy dokumentalne przedstawiające Bohaterów Powstania, rozmawialiśmy o Powstańcach, o ich poświęceniu, o 63 dniach walki, o symbolach narodowych, o patriotyzmie i szacunku dla przeszłości.

Uczniowie klasy 5 napisali list do uczestników powstania w którym dziękowali za wolną Polskę, za to, że mogą żyć, rozwijać się, bawić i rosnąć w suwerennym kraju. Podziękowania i życzenia zostały wysłane do organizatorów,  poprzez stronę internetową: dumnizpowstancow.pl., którzy przekażą je Bohaterom Powstania. Mamy nadzieję, że sprawią im radość i wywołają uśmiech na twarzach Powstańców.

Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 1 sierpnia 1944 roku nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii, o którym powinniśmy pamiętać.