" /> Żywa lekcja historii – Sp Silno
Zaproszenie – Akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
5 listopada, 2018
Muzyczne pierwsze szlaki przetarte
12 listopada, 2018

7 listopada gościli u nas artyści z Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Przedstawili nam ciekawą lekcję historii. Występ ten poświęcony był 100 – leciu odzyskania niepodległości Polski.
Nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w typowym stroju żołnierza z czasów I wojny światowej, wzięcia udziału
w punkcie poborowym – rekrutacji legionistów Piłsudskiego, obejrzenia pokazu walki na szable. Artyści przeprowadzili test znajomości faktów historycznych. W nagrodę niektórzy uczniowie  otrzymali bite na miejscu monety z wizerunkiem generała Józefa Hallera.
Cały występ był okraszony dowcipem i bardzo dobrą relacją artystów z publicznością.
Żywe lekcje historii budzą wśród uczniów zainteresowanie przeszłością. Wierzymy, że ta spełniła taką rolę i nasi wychowankowie mogli utrwalić wiadomości o drodze Polaków ku niepodległości w 1918 roku. /red.: S.R., foto: R.K./