" /> Zakończenie roku szkolnego 2019/20 – Sp Silno
Za pomoc w czasie zdalnego nauczania – dziękujemy :)
25 czerwca, 2020
Absolwentka na medal :)
2 lipca, 2020

W piątek 26 czerwca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Silnie odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 oraz pożegnanie uczniów klas VIII szkoły podstawowej. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał na szkolnym boisku. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele władz samorządowych. Uroczysta akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Do zgromadzonych przemówiła Dyrektor szkoły i radny Gminy Chojnice.

Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, naukowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Dokonano również podsumowania i wręczenia nagród w organizowanych w szkole konkursach – czytelniczego oraz związanego z Międzynarodowym Dniem Roweru „Rowerowe ciekawostki”. Nagrody na „rowerowy” konkurs ufundowała firma SZPRYCHY.COM, która wyposażyła też uczniów w odblaski i dzwonki rowerowe. Serdecznie dziękujemy.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami i przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła rodzicom wyróżnionych uczniów ,,Listy gratulacyjne”. Podczas uroczystości również najlepsi uczniowie z klas młodszych otrzymali nagrody i wyróżnienia. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach. Całość uświetniła poetycko-muzyczna część artystyczna.

Przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.  Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji i zasłużonego wypoczynku.Koniec roku szkolnego 2019/20.

Życzenie do uczniów, rodziców i pracowników szkół skierował również minister Dariusz Piontkowski i wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

Życzenia Ministra Edukacji            Życzenia Wójta Gminy Chojnice

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego.