" /> XIII Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Plastyczny – Sp Silno
7 marca, 2020
Ważne informacje GIS – działania profilaktyczne ws. koronawirusa
10 marca, 2020

Chociaż matematyka jest królową nauk, to poznanie jej czasami nie jest łatwe i przyjemne. Inaczej jest, jeśli przyswajaniu trudnych pojęć matematycznych towarzyszy aktywność plastyczna. Mogli się o tym przekonać uczestnicy XIII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie. Wykonane prace plastyczne przedstawiają świat poprzez użycie figur geometrycznych. Dzięki takiemu podejściu do przedmiotu dzieci szybciej uczą się logicznego myślenia, klasyfikowania przedmiotów, stosowania rytmu w sztuce, poprawiają też swoje zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozwijają się intelektualnie.

5 marca miała miejsce uroczystość wręczenia nagród za udział w konkursie. Dyrektorka szkoły Anna Tobolewska podsumowuje, że „Konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem  i uznaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Do tegorocznej edycji zgłoszono blisko 460 prac z 34 szkół województwa pomorskiego, reprezentujących 10 powiatów. W sumie nagrodzono aż 88 prac. Wręczono także nagrody specjalne: nagrodę Dyrektora GZO w Chojnicach, Dyrektora SP w Silnie oraz wybrano pracę roku.”

Organizatorzy konkursu zapraszają na wystawę pokonkursową i koncert „Jak rozwijamy talenty uczniów Gminy Chojnice?”, który odbędzie się 14 marca (sobota) w Bramie Pomorza. /red. J.S./