" /> Wizyta policjanta w oddziałach przedszkolnych a, b – Sp Silno
Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy 2022
26 listopada, 2022
Wizyta policjanta w oddziałach przedszkolnych a, b

15 listopada 2022 r.  nasze przedszkole odwiedził pan policjant asp. szt. Karol Partyka. Głównym tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa na ulicy oraz w domu.

Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomniał dzieciom o konieczności korzystania z fotelika podczas jazdy samochodem, używania kasku na rowerze  Wspomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył dzieciom zawieszki odblaskowe. Przedszkolaki również przygotowały miłą niespodziankę. W ramach podziękowania za miło spędzony czas, pan policjant otrzymał od dzieci piękną laurkę – książeczkę.

Dziękujemy Panu Karolowi za poświęcony czas i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.