" /> Urodziny Ojczyzny – Sp Silno
Muzyczne pierwsze szlaki przetarte
12 listopada, 2018
Gratulacje i podziękowania
28 listopada, 2018

W naszej szkole przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości   były widoczne od dłuższego czasu. Na korytarzach szkoły oraz w salach lekcyjnych dekoracje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Recytacje i śpiewy pieśni patriotycznych słychać było wszędzie. Efekt pracy całej społeczności przeszedł najśmielsze oczekiwania.

W piątek 9 listopada 2018 roku w murach szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
przez naszą Ojczyznę. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: starszy wizytator pani Aleksandra Łasicka, dyrektor GZO pani Anita Sznajder, radny pan Stefan Gruźliński, sołtys Gockowic pan Edwin Gołochowicz, przedstawiciel RR pan Wiesław Kulas, rodzice uczniów, pracownicy szkoły z panią dyrektor Anną Tobolewską na czele oraz uczniowie.
Na początku uroczystości pani dyrektor i opiekun SU pan Andrzej Skórczewski wręczyli przewodniczącym klas nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą dekorację klasy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Potem pałeczkę przejęli przedstawiciele gimnazjum: Zuzanna Chmara i Eryk Gierszewski. Społeczność uczniowska zaprezentowała program artystyczny, w którym nie zabrakło recytacji oraz pieśni patriotycznych. Całość przebiegała pod czujnym okiem pań: Alicji Hatty i Hanny Butkiewicz. Następnie głos zabrali goście. W swoim wystąpieniu pani wizytator podziękowała m.in.za niezwykłą scenografię przygotowaną na tę wyjątkową okoliczność, za trud włożony w przygotowanie apelu. Nie zapomniała o rodzicach, którzy ubrali swoje pociechy w barwy biało – czerwone. Z kolei głos zabrał pan  radny, który nawiązał do przebiegu uroczystości oraz podziękował wszystkim za wkład włożony w przygotowanie tego wyjątkowego dnia.
O 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie dyrektor szkoły pani Anna Tobolewska na ręce przewodniczącej SU wręczyła podarowaną przez premiera RP flagę biało – czerwoną.
Wkrótce nadeszła wielce oczekiwana chwila. Na salę gimnastyczną wjechał 17 – kilogramowy biało – czerwony tort, na którym widniało logo szkoły. Ten podarunek był częściowo sponsorowany przez piekarnię pana Brunki. Każdy z obecnych mógł skosztować kawałek przepysznego ciasta. Tym miłym akcentem zakończono oficjalną uroczystość i rozpoczęto bal biało – czerwony dla wszystkich uczniów./ red. SR, foto: RK /

 

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content