" /> Szkoła – szkole, SP Silno dla szkół w Syrii – Sp Silno
28 listopada, 2020
Szkolenie z MS Teams dla RODZICÓW
3 grudnia, 2020

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do programu  charytatywnego zainicjowanego przez Caritas Polska – ,,Szkoła – szkole „. W ramach tego programu społeczności szkolne z Polski przekazują wsparcie finansowe i nie tylko, na rzecz placówek edukacyjnych w Aleppo , które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego.

Nasi uczniowie po zapoznaniu się z trudną sytuacją uczniów w Syrii również ,,otworzyli ” swoje serca na potrzeby dzieci z Syrii .Każda klasa , począwszy od ,, zerówki „aż do ósmej, miała swoją skarbonkę w postaci ,, świnki „. Do tej skarbonki zbierała pieniądze. Łącznie nasza szkoła uzbierała kwotę 211,90 zł .Należy podkreślić , że najmniej liczna klasa – klasa 4 ,uzbierała największą kwotę pieniędzy. Zebrana kwota zostanie przekazana na konto bankowe Caritas Polska z dopiskiem ,,SYRIA szkoła szkole „.

Wszystkim Uczniom oraz Rodzicom , którzy przyczynili się do wsparcia tej akcji w imieniu Caritas Polska składam serdeczne podziękowania i życzę zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia . Odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji charytatywnej ,,Szkoła – szkole ” jest pani  Alicja Stec.