" /> Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach I – III – Sp Silno
Andrzejki w klasach I – III
4 grudnia, 2022
Dzień misia 1 - 3

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby uczcić swego wiernego „przyjaciela”, 25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misa oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami wzięli udział w zabawie ruchowo-naśladowczej „Niedźwiadek”. Po zabawie z misiem, wszyscy z wielką uwagą wysłuchali fragmentu książki „Kubuś Puchatek”. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali maski – misie.