" /> Serce dla Syrii – Sp Silno
Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja
9 maja, 2019
Sukces Laury w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.
28 maja, 2019

Program „Serce dla Syrii” ma na celu pomoc ofiarom wojny w Syrii, zwłaszcza prześladowanym przez terrorystów chrześcijanom oraz sierotom, pozostającym pod opieką Patriarchatu Antiochii i Jerozolimy. Program został objęty Honorowym Patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Krzyż Zasługi PRO SYRIA przyznawany jest każdej osobie lub instytucji, która wspomoże Program Serce dla Syrii datkiem w wysokości przynajmniej 100 euro (ok. 430 zł).

Nasza szkoła również bierze udział w programie i przekazała da potrzebujących z Syrii fundusze uzyskane na kiermaszu przed świętami Wielkanocnymi. Kapituła OMCTH przyznała szkole Krzyż Zasługi PRO SYRIA. Został on wręczony p. dyrektor podczas uroczystej mszy świętej 12 maja 2019 roku w kościele parafialnym w Silnie.