" /> „ROZBIŁY BANK” W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU „MOLE KSIĄŻKOWE”!!! – Sp Silno
nowe sprzęty ogrodowe
Niespodzianka na placu zabaw.
6 maja, 2021
Powrót do szkoły po okresie pandemii i nauczania zdalnego - przydatne podpowiedzi.
Powrót do szkoły po okresie pandemii i nauczania zdalnego – przydatne podpowiedzi.
6 maja, 2021
V edycja Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego „Mole Książkowe”

W tym roku szkolnym odbyła się V edycja Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego „Mole Książkowe” . Udział w niej wzięło 63 uczestników z 38 szkół podstawowych
z całego województwa pomorskiego. Turniej jest konkursem internetowym, wieloetapowym i wielopłaszczyznowym. Wzięli w nim udział uczniowie klas
VI–VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego, którzy pragnęli sprawdzić się w potyczkach językowych i czytelniczych, z wykorzystaniem umiejętności informatycznych.

W tym roku hasło brzmiało: „Przyjaźń w powieściach Kornela Makuszyńskiego”.

Turniej dotyczył: znajomości treści czytanych książek, okoliczności ich powstania
 i podstawowych danych o autorze. Na podstawie lektury uczestnicy odpowiadali
na pytania konkursowe w formie zadań zamkniętych i otwartych on-line. Zwracano  szczególną uwagę na właściwą konstrukcję zdań, ortografię i interpunkcję (błędy skutkowały utratą punktów). Turniej składał się  z czterech etapów (w każdym uczestnicy czytali 1 książkę).

I etap rozpoczął się w grudniu 2020r. Zadaniem uczestników było przeczytanie powieści „Przyjaciel wesołego diabła” Kornela Makuszyńskiego. W II etapie turnieju uczestnicy czytali książkę „Szaleństwa panny Ewy”. III etap turnieju to zmagania
 z powieścią „Panna z mokrą głową”. Do IV etapu – finałowego (również w formie internetowej) zaproszono uczestników, którzy w pierwszych trzech etapach zebrali największą liczbę punktów. Nasze dzielne, wytrwałe  uczennice: Julia i Jessica znalazły się  w finale wojewódzkim. Julia z 65 punktami, zaś Jessica z 59. Tutaj uczestnicy musieli wykazać się znajomością powieści (i wiadomości o autorze) „Awantura o Basię.

Miło nam poinformować, że… I miejsce zajęła Julia Kawalec z kl.7,która w turnieju zdobyła łącznie 95 punktów , zaś
III miejsce – wywalczyła Jessica Kufel z kl.6 z 89 punktami.

Serdecznie gratulujemy laureatkom!

W turnieju otuchy dodawały p. Hanna Butkiewicz i p. Sylwia Ropińska