" /> Pierwsze miejsce w powiatowym konkursie „Przyroda wokół nas”! – Sp Silno
15 marca, 2019
Najlepsi w województwie!
25 marca, 2019

Dnia 20 marca 2019 r. w Chocińskim Młynie odbył się Powiatowy Konkurs „Przyroda wokół nas”, którego organizatorem był Park Narodowy Bory Tucholskie. Szkoły powiatu chojnickiego –  reprezentowane przez trzyosobowe zespoły uczniów z najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum – dzielnie walczyły o podium. Szkołę w Silnie reprezentowali: Kinga Lemanczyk, Paulina Januszewska i Hubert Witkowski.
Konkurs składał się z trzech etapów. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu biologii, ochrony środowiska, a także umiejętnością rozpoznawania  gatunków drzew i chronionych roślin zielnych. Zwyciężczynią konkursu została nasza uczennica:  Kinga Lemanczyk.
Gratulujemy Kindze oraz pozostałym uczniom (którzy wprawdzie nie stanęli na podium, ale zdobyli pokaźną ilość punktów). Uczniów przygotowała p. Barbara Szczęsna. /foto: BS, red. BS-SR/