" /> Otwarcie wyremontowanego budynku Szkoły Podstawowej w Silnie – Sp Silno
Zwycięstwo naszej Szkoły w konkursie nt. parków krajobrazowych
11 stycznia, 2020
Bezpieczne ferie
16 stycznia, 2020

9 stycznia 2020 roku miało miejsce uroczyste otwarcie starej części Szkoły Podstawowej w Silnie, która ucierpiała wskutek pamiętnej nawałnicy z 2017 roku. Dach został zniszczony, a szkoła uległa zalaniu, w związku z czym niemożliwe stało się prowadzenie w niej zajęć lekcyjnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln złotych, z czego 150 000zł przekazało Miasto Stołeczne Warszawa w ramach pomocy między samorządami, a 1 mln zł zapłaciła gmina Chojnice. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych,  a także wojewoda Dariusz Drelich i  wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz sileńskiej parafii – ks. Wojciech Klunder.

Po części oficjalnej goście udali się do sali gimnastycznej na występy artystyczne przygotowane przez uczniów wyremontowanej szkoły. Następnie dyrektor szkoły – Anna Tobolewska zaprosiła przybyłych gości na poczęstunek do Wiejskiego Domu Kultury.

Przekazanie do użytku wyremontowanego budynku ma też dla społeczności szkolnej symboliczny wymiar. Okazuje się bowiem, że nawet trudne doświadczenie, jakim była nawałnica z 2017 roku, może być początkiem pięknego rozdziału w historii 168 letniej szkoły. Mamy nadzieję, że rozdział ten zostanie zapisany radością i sukcesami jej uczniów. /red. JS/

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na fb szkoły