" /> Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021 – Sp Silno
Akcja Sprzątanie Świata 2021
Chcemy dbać o porządek!!!
5 października, 2021
Nauczanie
Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej 2021
14 października, 2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaDzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. W tym dniu uczniowie naszej szkoły głośno czytali w klasach fragmenty ulubionych książek. W klasie 3 wybraliśmy Mistrza Głośnego Czytania. Został Nim Filip Komorowski. Serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom naszej szkoły życzymy wielu przyjemnych chwil z książką!

Pamiętajcie, że czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam niekończącą się wiedzę, jednocześnie utrzymując aktywność umysłu. Czytanie książek, pomaga nam się uczyć i rozumieć oraz czyni nas mądrzejszymi, nie wspominając o rozwijanej przez nas wiedzy, słownictwie i umiejętnościach myślenia. /Red./ Fot. H.B./

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania