" /> Nikola finalistką Wojewódzkiego turnieju „Mole książkowe” – Sp Silno
Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
11 maja, 2022
Informator dla absolwentów szkół podstawowych r. szk. 2022/2023 - Powiat Chojnicki
Informator dla absolwentów szkół podstawowych rok szkolny 2022-2023
11 maja, 2022
Nikola finalistką Wojewódzkiego turnieju „Mole książkowe”

W tym roku szkolnym odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Turnieju Czytelniczego „Mole Książkowe” . Udział w niej wzięło 110 uczestników z 55 szkół podstawowych  z województwa pomorskiego. Turniej jest konkursem internetowym, wieloetapowym i wielopłaszczyznowym. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego, którzy pragnęli sprawdzić się w potyczkach językowych i czytelniczych, z wykorzystaniem umiejętności informatycznych.

W tym roku hasło brzmiało: Dziewczyna i chłopak… w powieściach Hanny Ożogowskiej”.

Turniej dotyczył znajomości: treści czytanych książek, okoliczności ich powstania  i podstawowych danych o autorze. Na podstawie lektury uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe w formie zadań zamkniętych i otwartych on-line. Zwracano  szczególną uwagę na właściwą konstrukcję zdań, ortografię i interpunkcję (błędy skutkowały utratą punktów). Turniej składał się  z czterech etapów (w każdym uczestnicy czytali 1 książkę).

I etap rozpoczął się w grudniu 2021r. Zadaniem uczestników było przeczytanie powieści „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” Hanny Ożogowskiej. W II etapie turnieju uczestnicy czytali książkę „Za minutę pierwsza miłość”. III etap turnieju to zmagania z powieścią „Ucho od śledzia”. Do IV etapu – finałowego (również w formie internetowej) zaproszono uczestników, którzy w pierwszych trzech etapach zebrali największą liczbę punktów. Tutaj trzeba było wykazać się znajomością powieści (i wiadomości o autorze) „Tajemnica zielonej pieczęci”.
W turnieju wzięły udział nasze dwie uczennice: Nikola Komorowska z klasy VIII i Milena Gołochowicz z klasy VII. Dziewczęta dzielnie dotrzymywały kroku czołówce (Milenie zabrakły zaledwie 4 punkty do wąskiego grona), a  Nikola znalazła się w finale z 66 punktami.

Miło nam poinformować, że… V miejsce w finale zajęła Nikola Komorowska z klasy VIII, która w całym turnieju łącznie zdobyła 110 punktów i tym samym otrzymała wyróżnienie. /red. SR/

Serdecznie gratulujemy !