" /> Nasi uczniowie na Targach Edukacji, Pracy i Kariery – Sp Silno
11 marca, 2019
Drzwi otwarte
12 marca, 2019

12 marca br. w Chojnicach odbyła się trzecia edycja Targów Edukacji, Pracy i Kariery , w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Targi skierowane były do tegorocznych absolwentów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum, którzy mieli okazję spotkać przedstawicieli wszystkich szkół ponadpodstawowych Powiatu Chojnickiego wraz z pracodawcami, z którymi współpracują.

Program targów: wystąpienia zaproszonych gości, informacje na temat rekrutacji uczniów do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020, informacje dotyczące oferty edukacyjnej szkół powiatu chojnickiego na rok szkolny 2019/2020. Przedstawiona została Platforma Internetowa Sieci Wsparcia Doradztwa Zawodowego w Powiecie Chojnickim, jako źródło informacji dla rodziców i uczniów.

Poza szkołami wśród wystawców znaleźli się: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi wykonywali zainteresowanym testy predyspozycji oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, które przedstawiło ciekawie opracowane informacje o zawodach.

Każdy uczestnik targów otrzymał „Informator”, w którym znajdzie informacje na temat szkół powiatu chojnickiego, tegoroczną ofertę edukacyjną i informacje o innych działaniach oświatowych. /red i foto HB/