" /> Międzynarodowy Dzień Kropki – Sp Silno
Wycieczka rowerowa klasy 5 i 6
16 września, 2021
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Wśród uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych tego dnia zagościło mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek i piegów na twarzach. Nie obyło się bez pogadanki na temat wiary we własne możliwości i talent. Nasi najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się przy muzyce, tańczyli z chusteczką haftowaną w kropki, losowali tajemnicze przedmioty z worka w kropki oraz wykonywali kropkowane prace plastyczne.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.

Międzynarodowy Dzień Kropki