" /> Międzynarodowy Dzień Kropki 2022 – Sp Silno
Narodowe Czytanie 2022
21 września, 2022
język kaszubski w SP Silno
Warto uczyć się języka kaszubskiego.
25 września, 2022
Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

W czwartek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Mnóstwo kolorowych krop i kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Każda z klas mogła zaprezentować swoje stroje.
International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji – prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów.
Uczniowie i pracownicy szkoły przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy i tego dnia w modzie królowały kropy, kropki i kropeczki. Również na  lekcjach czekały na uczniów  atrakcje związane z Dniem Kropki. Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy VI mogli wykazać się kreatywnością biorąc udział w zadaniach przygotowanych przez Panią Sylwię Ropińską.