" /> Konkurs Biblijny 2020 – Sp Silno
Konkurs Świąteczny – zostań mistrzem gier planszowych.
8 grudnia, 2020
Szkolny Konkurs Poetycki „Wiersz na Boże Narodzenie”
10 grudnia, 2020

Dnia 3 grudnia 2020 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej dla uczniów klas IV-VI i VII – VIII szkół podstawowych pt. ,,Dzieje Patriarchów Izraelskich”.

W eliminacjach wzięło udział czworo uczniów, chociaż przed zamknięciem szkół, chętnych było o wiele więcej. Niestety pandemia w tym przeszkodziła. Dlatego właśnie duże uznanie należy się tym uczniom, którzy mimo pandemii nie wycofali się z udziału konkursie. Do grona tych, którzy przystąpili do szkolnych eliminacji należą:

• Jessica Kufel – klasa VI
  • Daria Rzeźnik – klasa VI
  • Karol Januszewski – klasa VII
  • Mateusz Muchowski – klasa VII

Wszyscy uczestnicy szkolnych eliminacji zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu. Należą im się duże BRAWA !!! Tym bardziej, że jest to konkurs wysokiej rangi. Organizowany przez Collegium Marianum im. Jana Pawła II w Pelplinie. Współorganizatorami konkursu są Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Pelplińskiej i Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Patronat honorowy nad konkursem objął ks.bp dr Ryszard Kasyna, Biskup Diecezji Pelplińskiej, ks.prof.dr hab.Henryk Witczak, przewodniczący Dzieła Biblijnego im.Jana Pawła II, Małgorzata Bielang – Pomorski Kurator Oświaty oraz Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski  Kurator Oświaty.

Patronat medialny nad konkursem objęły Radio ,,Głos” i dwutygodnik,, Pielgrzym”.

Opiekunem uczniów przygotowujących się do konkursu jest Alicja Stec.