" /> Koniec roku szkolnego 2018/19. Wakacje czas zacząć! – Sp Silno
19 czerwca, 2019
Konkurs ZNP na Najlepszego Absolwenta Gimnazjum
24 czerwca, 2019

W środę 19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Silnie odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie uczniów klas III gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej. Zakończenia roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele władz samorządowych. Uroczysta akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i polonezem w wykonaniu absolwentów szkoły. Do zgromadzonych przemówiła Dyrektor szkoły i radny Gminy Chojnice.

Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, naukowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Pani dyrektor wraz z wychowawcami i przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła rodzicom wyróżnionych uczniów ,,Listy gratulacyjne”. Podczas uroczystości również najlepsi uczniowie z klas młodszych otrzymali nagrody i wyróżnienia. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami. Całość uświetniła poetycko-muzyczna część artystyczna.

Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji i zasłużonego wypoczynku.