" /> Jakiego wyboru dokonać? Twoja przyszłość w Twoich rękach! – Sp Silno
20 lutego, 2020

W dniu 11 lutego 2020 r. ósmoklasiści wraz z paniami: Hanną Butkiewicz
 i Sylwią Ropińską wybrali się do Chojnic do zakładu Polipol Meble Polska
oraz Medyczno – Społecznego Zespołu Szkół Policealnych. Najpierw udaliśmy się do Polipolu. Celem było zapoznanie się z ofertą przyszłej pracy w zawodzie stolarza, tapicera i krawca /szwacza/.Uczniowie mieli okazję podpatrzeć pracowników na każdym etapie tworzenia mebli. Dzięki Panu kierownikowi ósmoklasistom zainteresowanym w/w zawodami na pewno łatwiej będzie podjąć decyzję o wyborze przyszłego zawodu.

Potem udaliśmy się na ulicę Świętopełka, przy której mieści się Medyczno – Społeczny Zespół Szkół Policealnych. Pan Dyrektor przywitał nas serdecznie
 i oprowadził po szkole. Opowiedział nam o bogatej ofercie kształcenia. Tutaj uczniowie mogą zgłębiać wiedzę na temat następujących zawodów: technik masażysta, technik dentystyczny, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych, asystent osoby niepełnosprawnej, protetyk słuchu, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny
 i opiekunka dziecięca.     Ponadto szkoła może pochwalić się bogato wyposażonymi salami. Posiada także miejsce do ćwiczeń z ratownictwa medycznego, salę gimnastyczną i siłownię oraz bibliotekę odpowiednio wyposażoną w książki specjalistyczne.

Z wycieczki wróciliśmy pełni emocji i ciekawych wrażeń. / red. S.R. /