" /> Informator dla absolwentów szkół podstawowych rok szkolny 2022-2023 – Sp Silno
Nikola finalistką Wojewódzkiego turnieju „Mole książkowe”
Nikola finalistką Wojewódzkiego turnieju „Mole książkowe”
11 maja, 2022
Igrzyska Dzieci w Czwórboju w Nowej Cerkwi
Igrzyska Dzieci w Czwórboju w Nowej Cerkwi
15 maja, 2022
Informator dla absolwentów szkół podstawowych r. szk. 2022/2023 - Powiat Chojnicki

Informator dla absolwentów szkół podstawowych r. szk. 2022/2023 - Powiat Chojnicki

Ósmoklasiści nieuchronnie zbliżają się ku końcowi kształcenia na poziomie szkoły podstawowej, a przed nimi niezwykle trudny wybór związany z dalszą ścieżką edukacyjną. Każdy z nich rozważa wybór szkoły ponadpodstawowej, w której będzie kontynuował obowiązek nauki. Jest to jedna z ważniejszych życiowych decyzji, bowiem w tym kolejnym etapie edukacji przygotowujecie się do studiów, bądź pracy.
Podobnie jak w latach ubiegłych Starostwo Powiatowe publikuje Informator zawierający najważniejsze dane dotyczące szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chojnicki. Celem opracowania jest dostarczenie rzetelnej i aktualnej informacji na temat oferty edukacyjnej.
Kim chcę być? Jak przygotować się do egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej? Jak zwiększyć swoje szanse w rekrutacyjnej rywalizacji? Co wybrać – liceum, technikum czy szkołę branżową? – to tylko nieliczne nurtujące Was pytania.
Powiat Chojnicki oferuje kształcenie w 9 szkołach ponadpodstawowych dla młodzieży, zlokalizowanych w Chojnicach, Czersku, Brusach i Malachinie. Są wśród nich licea, technika oraz branżowe szkoły I stopnia kształcące w kilkudziesięciu zawodach. Szkoły posiadają bogatą bazę lokalową, pomoce dydaktyczne oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, co pozwala na bardzo dobre przygotowanie do egzaminów zewnętrznych, tj. maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Niniejsze opracowanie ułatwi Wam podjęcie decyzji i odnajdziecie swoje miejsce w szkole, która rozwinie Wasze zainteresowania oraz przygotuje do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content