" /> Gminne eliminacje XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla II Grupy – Sp Silno
powiat biegi
Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Przełajowych
16 kwietnia, 2023
Dzień Ziemi 2023
24 kwietnia, 2023

We wtorek, czyli 19 kwietnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Silnie rozegrano gminne eliminacje XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla II Grupy rywalizacyjnej (rocznik 2010 i starsi).

W rywalizacji uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje uczniów z 7 szkół podstawowych Gminy Chojnice. Uczestnicy rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru z przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszeństwa przejazdu, a następnie zaprezentowali umiejętności praktyczne na rowerowym torze przeszkód. Drużyny wykonywały też zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kłodawie w składzie: Agata Lic, Błażej Bronka, Michał Orlikowski, opiekun – Pan Artur Łącki. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę Chojnice w turnieju na szczeblu powiatowym w maju  br. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Milena Sikorska ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Tor przeszkód na rowerze górskim technicznie najlepiej pokonali Agata Lic z drużyny z Kłodawy, Gabriel Hapka ze szkoły w Swornegaciach, Igor Czapiewski ze szkoły w Pawłowie oraz Filip Klunder z drużyny gospodarzy turnieju. Gratulujemy.

Fotorelacja na naszym profilu FB.