" /> Festiwal Relacji Społecznych – Dzień Dziecka 2021 – Sp Silno
Rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego i Angielskiego
12 czerwca, 2021
Certyfikat Wzorowej Placówki. Projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”
Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Nasza szkoła uzyskała Certyfikat Wzorowej Placówki.
19 czerwca, 2021
Festiwal Relacji Społecznych - Dzień Dziecka 2021

Dzień Dziecka 2021 już za nami! Jak co roku p. Dyrektor wraz z Radą Rodziców oraz licznymi sponsorami przygotowała dla dzieci przedszkolnych i szkolnych wiele atrakcji. W ramach jego obchodów w dniach 31 maja – 2 czerwca 2021 roku w naszej szkole zorganizowano zajęcia dla uczniów – Festiwal Relacji Społecznych. W te dni w naszej szkole wiele się działo :). Była to nauka i zabawa, która miała na celu odbudowanie relacji społecznych po nauce zdalnej, ułatwienie powrotu do nauki stacjonarnej i wspólne spędzenie czasu z wychowawcami klas oraz nauczycielami. Odbyły się bardzo wesołe, wypełnione wieloma atrakcjami i przyjemne zajęcia.
Zgodnie z intencją przysłowia „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, każdy poranek zaczynaliśmy klasowym śniadaniem. Każdy przynosił ulubione produkty i komponował swoją kanapkę. To także przypomnienie zasad zdrowego żywienia i właściwego trybu życia, a czas pandemii nie zawsze sprzyjał ich stosowaniu.
Były też klasowe spotkania integracyjne – zajęcia sportowe, gry planszowe, karaoke, spotkania z wychowawcą, wyjście na lody i niespodzianki, czyli smaczny tort, zabawa na dmuchanym zamku oraz fotobudka. Było dużo śmiechu, wspólnej zabawy i rozmów. Wszystkie zajęcia dostarczyły uczniom adrenaliny, zdrowej rywalizacji a przede wszystkim pozwoliły w miłej atmosferze spędzić te szczególne dni.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ dla wielu z nich to były pierwsze po wielu miesiącach spotkania z klasą. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że można wspaniale się bawić nie tylko w wirtualnym świecie.

Najmłodsi wychowankowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III chętnie uczestniczyli w proponowanych aktywnościach, takich jak: puszczanie ogromnych baniek, malowanie plakatów, przygotowanie zdrowego śniadania, dmuchane zjeżdżalnie czy wspólny spacer na lody.

…A z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, żebyście byli ciekawi świata, każdego dnia odkrywali coś, co sprawi, że będziecie kochać życie i z uśmiechem na twarzy przeżywali kolejne dni. Aby Wasze wewnętrzne dziecko na zawsze pozostało dobre, pomocne i otwarte na drugiego człowieka.