" /> Dzień Postaci z Bajek 2022 – Sp Silno
Akcja „Szkoła do hymnu” 2022
13 listopada, 2022
Dzień Postaci z Bajek 2022

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Dlatego też i do naszej zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam nie tylko w książkach, ale i na ekranach. Chętne dzieci przebrały się za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Man’a, Czerwonego Kopciuszka, Pszczółki Mai i wielu innych bajkowych bohaterów. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów i zabaw. Nie zabrakło konkursów i gier, a wszystkiemu towarzyszył wspaniały nastrój. Dzień zakończył się wspólnym obejrzeniem lub wysłuchaniem bajki.