" /> Dzień Kredki 2020 – Sp Silno
III POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM – ON-LINE.
21 listopada, 2020
Dzień Pluszowego Misia 2020
26 listopada, 2020

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – chyba nie ma wśród nas nikogo, kto nie kojarzyłby słów tej piosenki. Dzisiaj w oddziale przedszkolnym dzieci świętowały Dzień Kredki, który wypada 22 listopada. Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi podopiecznymi, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych.

Celem zabaw było zapoznanie i utrwalenie kolorów, doskonalenie znajomości zapisu imion dzieci, kształtowanie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kredek oraz określały ich kolory. To był bardzo wesoły i kolorowy dzień!