" /> Dzień Babci i Dziadka 2023 – Sp Silno
Walentynki 2023
10 lutego, 2023
Dzień Babci i Dziadka 2023

W czwartkowe południe, 9 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej w Silnie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowali bogaty program słowno-muzyczny, który przygotowali dla szczególnych gości. Do szkoły, po covidowej przerwie, przybyło duże grono babć i dziadków, a nawet prababcie i pradziadkowie. Nie da się ukryć, że sala gimnastyczna pękała w szwach.

Każde dziecko wie, że dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu, z pewnością jedno z najsympatyczniejszych i najmilszych dla wnuków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do tej uroczystości. Mali artyści z przejęciem, ale i z uśmiechem na ustach prezentowali swoje umiejętności, śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz prezentując się w układach tanecznych, a czcigodni goście ze wzruszeniem i łezką w oku odbierali czułe słowa skierowane pod ich adresem. Na zakończenie programu artystycznego pani Dyrektor, Anna Tobolewska, podziękowała wszystkim dziadkom za tak liczne przybycie oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a następnie zaprosiła na pyszny słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

Fotorelacja z imprezy na naszym profilu FB.