" /> Dbamy o nasze zdrowie – Sp Silno
Rodzice czytają dzieciom
Rodzice czytają dzieciom
8 listopada, 2023
EkoAktywni2023
Eko Aktywni
11 listopada, 2023
przedszkole promujące zdrowie - przedszkole promujące zdrowie

przedszkole promujące zdrowie - przedszkole promujące zdrowie

Dbamy o nasze zdrowie – zajęcia realizowane w ramach przystąpienia do Wojewódzkiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie
Nasze oddziały przedszkolne 1 września 2022r. przystąpiły do programu Przedszkole Promujące Zdrowie.
Rozpoczęliśmy okres przygotowawczy do przystąpienia do Wojewódzkiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.
Program Przedszkole Promujące Zdrowie (PPZ) ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do większej aktywności fizycznej oraz propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzięki temu dzieci z naszego przedszkola i ich rodziny będą cieszyły się lepszą kondycją fizyczną oraz stanem zdrowia. Przez cały rok szkolny będziemy podejmować szereg inicjatyw, aby uświadamiać znaczenie zdrowego stylu życia, które będzie owocować w przyszłości.
Dnia 7 listopada 2023 r. w naszej grupie przedszkolnej (3 i 4 latki) odbyły się zajęcia związane z kształtowaniem prawidłowych nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych prowadzone przez naszą higienistkę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak należy dbać o nasze zdrowie. Pani Zosia mówiła dzieciom o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruch i piciu wody. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Fotorelacja na naszym profilu FB 

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content