" /> Bezpieczny powrót do szkoły – Sp Silno
Ważny komunikat w sprawie ubezpieczenia uczniów.
26 sierpnia, 2020
Nowy rok szkolny czas rozpocząć :)
28 sierpnia, 2020

W dniu 1 września 2020 r. rozpoczniemy nowy rok szkolny. Lekcje będą miały formę zajęć stacjonarnych. Przybliżamy zapisy znowelizowanych rozporządzeń regulujących pracę szkoły od dnia 1 września 2020 r. oraz zalecenia i wytyczne Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na podstawie tych zapisów i z uwzględnieniem specyfiki naszej szkoły zostaną przygotowane dokumenty regulujące wszystkie aspekty jej funkcjonowania  w okresie pandemii.

Spot informacyjny TVP to przystępne i zrozumiałe dla młodego odbiorcy omówienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z powrotem do nauki w szkołach.

Bezpieczny powrót do szkoły – spot informacyjny TVP

Bohaterem materiału jest uczeń szkoły podstawowej, który cieszy się z ponownego spotkania z nauczycielami i przyjaciółmi, a jednocześnie podkreśla, że teraz trzeba bardziej na siebie uważać i dbać o swoje bezpieczeństwo. Przypomina on o konieczności dezynfekcji dłoni po wejściu do szkoły, obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas kichania czy kasłania oraz o częstym myciu rąk. Narrator podkreśla również, że w szkole trzeba używać tylko własnych przyborów i przedmiotów, a złe samopoczucie należy szybko zgłosić nauczycielowi.

Wytyczne dla szkół

Bezpieczny powrót do szkoły – rodzice.

Bezpieczny powrót do szkoły – uczniowie

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem do szkoły

Pragniemy również Państwa poinformować, iż w kolejnych dniach będziemy przekazywać Państwu informacje na temat harmonogramu  i zasad obowiązujących podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

10 zasad
aaa